Marka osobista

Co kupić osobie lubiącej plastykę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Święta oraz Mikołajki zbliżają się do nas wielkimi krokami, a razem z nimi czas na obdarowywanie się prezentami. Co więc kupić osobie lubiącej plastykę? Poznaj nasze propozycje upominków dla artystów.

Obdarowywanie swoich najbliższych prezentami jest niezwykle miłe, jednak znalezienie idealnego podarunku może być nie lada wyzwaniem. Przychodzimy więc z pomocą! Dowiedz się, jakie upominki na pewno przypadną do gustu każdej osobie uzdolnionej plastycznie.

Prezenty dla malarzy

Zestaw artystyczny profesjonalny z różnego rodzaju akcesoriami malarskimi to z pewnością najlepszy pomysł na prezent dla artysty malarza. Możesz kupić gotowy zestaw lub postarać się skompletować go samodzielnie. Co powinno znaleźć się w takim upominku? Na pewno farby akwarelowe lub olejne… w końcu farb w pracowni nigdy nie jest zbyt wiele. Poszukaj także pędzli o różnej wielkości oraz twardości włosia. Możesz także zdecydować się na zakup płótna, a nawet sztalugi, jeśli osoba, którą chcesz obdarować, jeszcze jej nie posiada.

Prezenty dla rysowników

Nieco inaczej z pewnością  będzie wyglądał prezent dla plastyka zajmującego się rysunkiem. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście szkicowniki, na które osoba obdarowana będzie mogła przelewać swoje twórcze pomysły. Warto także do prezentu dołączyć coś, czym te pomysły będą przelewane. W tej roli świetnie sprawdzą się różnej twardości profesjonalne ołówki, węgiel, lub grafit. Jeśli wiesz, że Twój artysta rysuje także w kolorze, to doskonałym prezentem będą również pastele oraz dobrej jakości drewniane kredki. A jeżeli chcesz jeszcze bardziej wzbogacić upominek, to każdy plastyk z pewnością ucieszy się też z pięknego pokrowca na artykuły plastyczne.

Prezenty dla architektów

Wielu artystów zajmuje się także, hobbystycznie lub zawodowo, rysowaniem budynków oraz kreślarstwem. Jeśli to właśnie taką osobę chcesz obdarować, to świetnym pomysłem na prezent będą z pewnością cienkopisy oraz różnego rodzaju ołówki, zarówno te drewniane, jak i automatyczne. Pamiętaj jednak, że w przypadku sztuki kreślarskiej stosuje się raczej twardsze ołówki. Zwróć na to uwagę, ponieważ sprzęt, który będzie odpowiedni dla rysownika, niekoniecznie sprawdzi się u architektów i kreślarzy. Przydatne będą także różnej wielkości bloki techniczne oraz kalki, które są doskonałym materiałem do tworzenia projektów kreślarskich oraz kopiowania, a ze względu na śliską powierzchnię można ich również użyć jako przekładkę do przechowywania prac. Warto także do prezentu dołączyć dobrej jakości cyrkiel oraz wzmocnioną linijkę, czyli nieodłączne narzędzia pracy każdego architekta.

Prezenty dla fanów hand letteringu oraz kaligrafii

Powracającą sztuką jest także kaligrafia – coraz więcej osób uzdolnionych plastycznie zgłębia jej tajniki oraz uczy się jej. Dla praktykujących kaligrafię świetnym prezentem będą różnego rodzaju zestawy do kaligrafii składające się z wysokiej klasy papieru, piór do pisania, wielu różnych stalówek oraz atramentu. Jeśli chcesz, aby prezent był wyjątkowo efektowny, możesz zdecydować się na zakup tradycyjnego gęsiego pióra do kaligrafii. 

Modną ostatnio dziedziną sztuki, nieco podobną do kaligrafii oraz liternictwa, stał się także hand lettering, czyli komponowanie i malowanie liter. Dla osób zajmujących się tą dziedziną doskonałym prezentem będą profesjonalne flamastry w wielu kolorach.

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *